Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarki i pisarzy, tłumaczki i tłumaczy, wydawczynie i wydawców, bibliotekarki i bibliotekarzy, księgarki i księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się ponad 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

19.06.2024

W weekend festiwal „Wrocławiu, wpadnij do księgarni”

W piątek 21 czerwca rozpocznie się 3. edycja festiwalu księgarń i antykwariatów książkowych „Wrocławiu, wpadnij do księgarni”. Wydarzenie potrwa do niedzieli 23 czerwca.

19.06.2024

Rozpoczęło się seminarium dla wydawców

Dziś w Krakowie rozpoczęło się dziewiąte seminarium dla wydawców zagranicznych, w ramach którego Instytut Książki prezentuje redaktorom i agentom literackim z całego świata najciekawsze zjawiska na polskim rynku wydawniczym. Tym razem biorą w nim udział wydawcy z krajów hiszpańskojęzycznych, a także wydawcy polscy i przedstawiciele agencji literackich.

19.06.2024

Ogłoszenie laureatów programu „CZYTAMY rodzinne historie”

Dobiegł końca trzymiesięczny program „CZYTAMY rodzinne historie” realizowany przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. W związku z tym ogłaszamy laureatów konkursu na warsztaty czytelnicze dla dzieci.

18.06.2024

„Na zawsze przyjaciele” Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak po turecku

W Turcji ukazał się przekład książki dla dzieci „Na zawsze przyjaciele” Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak. Wydanie książki w tłumaczeniu Saadet Büyük wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Jest to projekt bookstartowy, który obejmuje trzy etapy – dzieci nowonarodzone (do 3. roku życia), przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Od 2017 roku dzięki akcji w ręce najmłodszych czytelników i ich rodziców trafiło już 5 mln książek.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

NIP: 6762670222
REGON: 528799030


Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej