Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

22.10.2021

Spotkanie promocyjne z okazji wydania książki „Tak i nie” Czesława Bieleckiego już we wtorek

Instytut Książki i Instytut Literacki Kultura mają zaszczyt zaprosić na uroczystą promocję książki „Tak i nie” Czesława Bieleckiego, wydanej w serii „W kręgu paryskiej »Kultury«”, która odbędzie się w najbliższy wtorek (26 października) o godzinie 18:00 w księgarni Państwowego Instytutu Wydawniczego (Foksal 17, Warszawa).

22.10.2021

Nocny stolik #68. Bartosz Sadulski: lepiej pamiętam skład Leeds niż fabułę ostatnio czytanej książki

„Przeważnie niezdolność do werbalnych popisów maskuję albo coś przesadnie hejtując, albo chwaląc. W ten sam sposób, z przesadną emfazą, mówię o książkach, których nie czytałem, jestem w tym znakomity” – mówi prozaik i (nieczynny już) poeta Bartosz Sadulski.

22.10.2021

Nagroda literacka Warmii i Mazur „Wawrzyn 2020” dla Wacława Sobaszka

Wacław Sobaszek, współtwórca Teatru Węgajty, został uhonorowany Nagrodą Literacką Warmii i Mazur „Wawrzyn 2020”. Sobaszek otrzymał nagrodę za książkę „Spiski życiowe”.

21.10.2021

Poznaliśmy książki nominowane do Nagrody Historycznej m.st. Warszawy im. K. Moczarskiego

Ze stu pięciu nadesłanych książek jury nominowało do Nagrody Historycznej m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego dziesięć tytułów. Werdykt zostanie ogłoszony na początku grudnia.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej