Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

We Francji ukazała się książka prof. Michała Masłowskiego o Norwidzie z „Promethidionem” i „Fortepianem Chopina”

W znanym paryskim wydawnictwie Cerf pod koniec 2020 roku ukazała się książka Michała Masłowskiego o Norwidzie, „Le Prométhidion et Le piano de Chopin. Etude de l’oeuvre poétique” („Promethidion i Fortepian Szopena. Studium dzieła poetyckiego”). Zawiera „Promethidion” i „Fortepian Chopina” w tłumaczeniu Josepha Pérarda oraz krytyczne eseje autora o twórczości wielkiego polskiego romantyka. „To trudny, ale świetny poeta” - powiedział PAP prof. Masłowski.

15.01.2021

Dziś premiera serialowej ekranizacji „Rysy” Igora Brejdyganta

Od dziś w serwisie Ipla dostępne będą premierowo wszystkie odcinki nowego serialu kryminalnego „Rysa” na podstawie powieści Igora Brejdyganta pod tym samym tytułem.

15.01.2021

Nabór zgłoszeń do Nagrody Żółtej Ciżemki za 2020 rok

Do 28 lutego 2021 roku można zgłaszać książki do V edycji Nagrody Żółtej Ciżemki za książkę dla dzieci i młodzieży.

14.01.2021

Krzysztof Siwczyk po raz pierwszy po angielsku

W Stanach Zjednoczonych ukazał się przekład wiersza-jednoaktówki Krzysztofa Siwczyka Mechanizm obronny. Utwór przetłumaczył Piotr Florczyk, laureat nagrody Found in Translation, a ukazał się on nakładem nowo powstałej oficyny Textshop Editions. To pierwsza książkowa publikacja poety w języku angielskim.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej