Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

14.04.2021

10. Festiwal Miłosza pod hasłem „Nieobjęta ziemia”

Agi Mishol, Alice Oswald, Ivan Štrpka, Peter Gizzi i Anthony Joseph – to zagraniczni goście tegorocznej odsłony Festiwalu Miłosza, która odbędzie się pod hasłem „Nieobjęta ziemia”. Tematem będą rozmowy o szeroko pojętych trudnościach w opanowywaniu Ziemi i przemieszczaniu się po niej – zarówno w rozumieniu dosłownym, jak i symbolicznym. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 9–11 lipca. Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków, KBF i Fundacja Miasto Literatury.

14.04.2021

Nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru 2021

Jury Nagrody Wielkiego Kalibru ogłosiło dziś długą listę książek, spośród których wybrana zostanie nominowana do nagrody siódemka.

14.04.2021

„Vade-mecum” braci Quay w radiowej Dwójce

Z okazji poniedziałkowej premiery animacji „Vade-mecum” braci Quay w audycji „O wszystkim z kulturą” w PR2 Polskiego Radia gościli wczoraj dr Łukasz Jasina (filmoznawca), dr hab. Karol Samsel (literaturoznawca), Mateusz Adamski (szef działu programów zagranicznych w Instytucie Książki).

14.04.2021

Wyniki odwołań do naboru do programu „Literatura” 2021

Uprzejmie informujemy, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpatrzył odwołania w ramach naboru do programu Literatura.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej