Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Wyniki naboru do programu „Promocja czytelnictwa” 2023

Uprzejmie informujemy, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach programu „Promocja czytelnictwa”.

27.03.2023

Ogłoszono nominacje do Nagród „Nowej Fantastyki”

Redaktorzy i współpracownicy miesięcznika „Nowa Fantastyka” wraz z zaproszonymi ekspertami z branży wyselekcjonowali najlepsze książki i komiksy minionego roku oraz wskazali najbardziej obiecujących młodych autorów i najbardziej obiecujące młode autorki z Polski.

27.03.2023

Spotkanie autorskie Weroniki Gogoli w Bańskiej Bystrzycy

Zapraszamy na wieczór literacki odbywający się dziś w ramach obchodów Jubileuszu 25-lecia Lektoratu Języka Polskiego na Uniwersytecie Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji.

27.03.2023

„Daj gryza” po chińsku ze wsparciem Instytutu Książki

Na Tajwanie ukazała się książka Aleksandry i Daniela Mizielińskich oraz Natalii Baranowskiej Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu. Wydanie przekładu Yan Ke-Tong wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©Poland.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej