Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Rozpoczęły się Frankfurter Buchmesse [zdjęcia]

Dziś zainaugurowano Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie nad Menem. Impreza powróciła w fizycznym wydaniu, choć część wydarzeń odbywa się online.

20.10.2021

Na Uniwersytecie Wrocławskim rozpoczyna się VII Światowy Kongres Polonistów

Archiwa i współczesność to temat przewodni rozpoczynającego się w środę na Uniwersytecie Wrocławskim VII Światowego Kongresu Polonistów. W organizowanym on-line kongresie wezmą udział badacze, tłumacze i lektorzy języka polskiego ze wszystkich poza Australią zamieszkałych kontynentów.

20.10.2021

Kilkudziesięciu gości i sto wydarzeń w ramach Nocy Księgarń 2021

Kilkadziesiąt gości oraz sto wydarzeń i kiermaszy stacjonarnych znajdzie się w programie trzeciej edycji Nocy Księgarń, zaplanowanej na piątek w 50 miastach. Festiwal promuje księgarnie stacjonarne, czytelnictwo, lokalne inicjatywy literackie i kulturalne.

19.10.2021
Tagi: debata

Jak zdobyć nową publiczność czytelniczą? – międzynarodowa debata ekspertów

28 października o godzinie 12:00 odbędzie się międzynarodowa debata „Jak zdobyć nową publiczność czytelniczą?” z udziałem Gabrieli Dul, koordynatorki projektów bookstartowych w Instytucie Książki.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej