Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Instytut Książki podczas Festiwalu Ojce i Dziatki w Lublinie [relacja i zdjęcia]

W dniach 21-24 września w Lublinie odbyła się kolejna odsłona Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki. W ramach festiwalu odbyły się wydarzenia, które współorganizował Instytut Książki, będący partnerem festiwalu. 

25.09.2023

Ogólnopolski konkurs „Moc inspiracji”

Biblioteka Kraków przyjmuje zgłoszenia do ogólnopolskiego konkursu „Moc inspiracji” na opracowanie scenariusza zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży na podstawie książek nominowanych do Nagrody Żółtej Ciżemki.

25.09.2023

Zmarł Tadeusz Olszański

W  dniu 22 września 2023 zmarł Tadeusz Árpád Olszański, pisarz, dziennikarz, publicysta i tłumacz. Miał 94 lata.

25.09.2023

Instytut Książki wsparł przekład „W czerwonej Hiszpanii” Ksawerego Pruszyńskiego na chorwacki

W Chorwacji ukazał się przekład reportażu „W czerwonej Hiszpanii” Ksawerego Pruszyńskiego. Wydanie książki w tłumaczeniu Adriana Cvitanovicia wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej