Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Otwarcie nowej filii Biblioteki Publicznej w Kórniku/Bninie w obiektywie Daniela Bednarza

W miniony czwartek w Bninie otwarto dziś nową filię Biblioteki Publicznej w Kórniku. Całość przedsięwzięcia, które kosztowało 3 800 000 złotych, dofinansowano na kwotę 1 800 050 złotych w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki.

13.11.2019

Piotr Wojciechowski laureatem Nagrody im. ks. Jana Twardowskiego

Piotr Wojciechowski został laureatem Nagrody Literackiej im. ks. Jana Twardowskiego. Wyróżnienia otrzymali Wojciech Gawłowski, autor „Muzeum Dusz Czyśćcowych” (Towarzystwo Przyjaciół Sopotu) oraz Czesław Mirosław Szczepaniak za tom „Ukradkiem” (Oficyna Wydawnicza ASPRA-JR).

13.11.2019

Nagroda im. Jana Jędrzejewicza dla Marka Górlikowskiego

Marek Górlikowski, reporter i dziennikarz, został laureatem siódmej edycji Nagrody im. Jana Jędrzejewicza za swoją książkę ,,Noblista z Nowolipek. Józefa Rotblata wojna o pokój” (Znak), przedstawiającą losy Józefa Rotblata, polskiego fizyka, laureata Pokojowej Nagrody Nobla. Nagrodę wręczono 30 września w Płońsku.

12.11.2019
Tagi: czytaj PL

Jak dołączyć do akcji Czytaj PL 2019?

Akcja Czytaj PL 2019 rozpoczęła się na dobre! Pisaliśmy już o tym, jakie książki znalazły się w akcji, jacy towarzyszą im superbohaterowie, a teraz krótko przypominamy, jak można do niej dołączyć. Oto krótki przewodnik jak korzystać z 12 darmowych bestsellerów.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej