Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

V Światowy Kongres Tłumaczy Literatury Polskiej w emirackim miesięczniku „An-Nashir Al Osbui”

Na łamach miesięcznika „An-Naszir Al-Osbui” ukazała się obszerna relacja z V Światowego Kongresu Tłumaczy Literatury Polskiej pt. „Tłumaczenie literatury: dialog transgraniczny” autorstwa wybitnego tłumacza literatury polskiej na język arabski, Hatifa Janabiego.

06.07.2022

Ukazał się rozszerzony raport „Stan czytelnictwa książek w Polsce w drugim roku pandemii (2021–2022)”

W kwietniu Biblioteka Narodowa opublikowała „Wstępny raport o stanie czytelnictwa”, który pokazał, że czytelnictwo w Polsce wróciło do poziomu sprzed pandemii. Szczegółowe dane na ten temat można znaleźć w raporcie rozszerzonym, który BN-ka niedawno udostępniła.

06.07.2022

Ogłoszono program Europejskiej Nocy Literatury 2022

Programowi 11. edycji Europejskiej Nocy Literatury, organizowanej przez Wrocławski Instytut Kultury 20 sierpnia na Przedmieściu Świdnickim, przyświecać będzie hasło „TEMAT RZEKA”. Dziesięć książek, którymi rozwija ten tytuł kurator wydarzenia Michał Rusinek, to pozycje, które przypłyną do Wrocławia ze wszystkich stron świata.

06.07.2022

„Uchodźcy i my. Twoja opowieść” – konkurs Instytutu Literatury

Do 30 września wszyscy, którzy zaangażowali się w pomoc osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie, mogą zgłaszać prace do konkursu wspomnieniowego „Uchodźcy i my. Twoja opowieść”. Relacje tekstowe zostaną opublikowane i nagrodzone. Konkurs organizuje Instytut Literatury.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej