Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

28.10.2020

Książnica Podlaska „inspiracją dla bibliotekarzy z całego świata”

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku została dostrzeżona przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich (IFLA) w sferze transgranicznej współpracy między bibliotekami dla niewidomych.

28.10.2020

4 listopada rusza Międzynarodowy Festiwal Kryminału

Spotkania z pisarzami, warsztaty literackie, dyskusje oraz wykłady wypełnią program 17. Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który w dniach 4-8 listopada odbędzie się we Wrocławiu. Niemal wszystkie wydarzenia festiwalowe odbędą się online.

28.10.2020

Nagrody Pióro Fredry i Dobre Strony zostaną przyznane 14 grudnia

Nagroda Edytorska Pióro Fredry i Nagroda Edytorska Dobre Strony, towarzyszące Wrocławskim Targom Dobrych Książek zostaną przyznane 14 grudnia. Targi, które tradycyjnie odbywają się na początku grudnia, zostały w tym roku odwołane z powodu pandemii.

28.10.2020

Mirosław Wlekły i Agnieszka Pajączkowska laureatami Nagrody im. Beaty Pawlak za 2019 i za 2020 rok

Laureatem Nagrody im. Beaty Pawlak za 2019 rok został Mirosław Wlekły za książkę „Raban! O kościele nie z tej ziemi” Wydawnictwa Agora. Laureatką Nagrody im. Beaty Pawlak za 2020 rok została Agnieszka Pajączkowska za książkę „Wędrowny Zakład Fotograficzny” Wydawnictwa Czarne.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej