Literatura

2021
Ewa Nowak

Yellow bahama w prążki

Na ostatnim spotkaniu DKK rozmawialiśmy o książce Ewy Nowak „Yellow bahama w prążki”. Ta książka to zbiór listów głównej bohaterki, Hani do pisarki, która była u jej mamy w bibliotece na spotkaniu autorskim. Dziewczynka pisała te listy, ponieważ chciała, aby pisarka wspomniała o niej w swojej nowej książce. Listy mówiły o życiu codziennym i problemach Hani.

Więcej
2021
Gloria Whelan

Bezdomny ptak

Książka Glorii Whelan pod tytułem ,,Bezdomny ptak” to powieść, która opowiada historię trzynastoletniej Koli, która wraz z rodzicami i dwoma braćmi mieszka w Indiach. Pewnego dnia na zawsze wyjeżdża z domu, by wziąć z ślub z zupełnie obcym jej mężczyzną, a właściwie chłopakiem, bo jej przyszły mąż jest tylko kilka lat starszy od niej.

Więcej
2021
Stacia Deutsch

Kod przyjaźni

Lucy, główna bohaterka książki „Kod przyjaźni” Stacii Deutsch, bardzo chce się nauczyć kodować, aby pomóc wujkowi choremu na raka. Marzy, aby stworzyć aplikację, która pomogłaby mu pamiętać o braniu leków. Lucy zaczyna chodzić na zajęcia szkolnego klubu kodowania, aby nauczyć się kodować.

Więcej
2021
Anna Sakowicz

Listy do A.

Książka autorstwa Anny Sakowicz pt. „Listy do A.” wzbudziła w nas bardzo duże emocje, zdecydowanie była najbardziej poruszającą pozycją w tym roku. Życie młodziutkiej jeszcze Anielki oraz jej rodziny wywraca się do góry nogami, gdy do ich domu wprowadza się tajemniczy "pan A.", którego rodzice dziewczynki nazywają Alzheimerem.

Więcej
2021
Rafał Kosik

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Jakiś czas temu przeczytałam książkę Rafała Kosika pt. ,,Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”, sięgnęłam po nią, ponieważ była moją lekturą szkolną. Zaczęłam od oglądania okładki, muszę przyznać, że od razu bardzo mi się spodobała.

Więcej
2020
Barbara Kosmowska

Gwiazda z pierwszego piętra

Książka pod tytułem ,,Gwiazda z pierwszego piętra” napisana przez Barbarę Kosmowską zaczyna się dosyć zwyczajnie. Każdemu może przytrafić się taka poranna porażka, jaka stała się udziałem głównej bohaterki. Zdarza się zaspać do szkoły czy zapomnieć potrzebnej rzeczy. 

Więcej
2020
Joanna Papuzińska

Psociniec

Psociniec Joanny Papuzińskiej to zbiór zabawnych wierszyków o psach i kotach. Jest to obowiązkowa książka dla każdego wielbiciela czterech łap. Już sam tytuł mówi, że nie będzie tu brakowało przeróżnych psot.

Więcej
2020
Andy Andrews

Mistrz

Książka pt. „Mistrz” Andy’ego Andrewsa jest niezwykle ciekawą i wciągającą opowieścią, w której – nie wiadomo skąd – staruszek Jones pojawia się w życiu ludzi zmagających się z różnymi problemami. Co najciekawsze, Jones zawsze wie, komu i jak pomóc.

Więcej
2020
Erin Hunter

Wojownicy. Nowa Przepowiednia - Zachód słońca

Zespół pisarek znany pod pseudonimem Erin Hunter stworzył jedną z najlepszych literackich serii, jaką miałam okazję przeczytać. „Wojownicy”, cykl o niezwykłych kotach, zdecydowanie do mnie „przemówił” i podbił moje serce.

Więcej