Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

16.08.2019

Nowy festiwal popkultury w ten weekend w Krakowie

Kinematografia, literatura, gry i komiksy – festiwal Confiction będzie trzydniowym świętem dla fanów popkultury. Pod hasłem „Wyobraź to sobie” spotkają się twórcy największych światowych produkcji, pisarze, rysownicy, wydawcy gier planszowych oraz dziennikarze, którzy wspólnie z uczestnikami utworzą społeczność miłośników kultury masowej. A wszystko to w dniach 16-18 sierpnia w EXPO Kraków.

14.08.2019

Piętnaście lat temu odszedł Czesław Miłosz

Odpowiednikiem „Pana Tadeusza” w naszej literaturze dzisiejszej jest Miłosza „Rodzinna Europa”, ta zarazem najlepsza książka tego autora - pisała Maria Dąbrowska w „Dziennikach powojennych, 1960-65”. 15 lat temu zmarł laureat literackiego Nobla, poeta, prozaik i eseista Czesław Miłosz.

14.08.2019

Instytut Książki wsparł francuski przekład „Przejęcia” Wojciecha Chmielarza

We Francji ukazało się niedawno Przejęcie Wojciecha Chmielarza w przekładzie Erika Veaux. Wydanie wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

14.08.2019

Jutro rozpocznie się Literacki Sopot

Literacki Sopot odbywa się od 2012 roku, zawsze w drugiej połowie sierpnia. Każda edycja to spotkanie z literaturą i kulturą z innego kręgu językowego. Festiwal Literacki Sopot odwiedzą światowej sławy pisarze, dziennikarze, publicyści, autorzy komiksów. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 15-18 sierpnia. Jej bohaterami będą pisarze z Wysp Brytyjskich.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej