Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

„Wiersze zebrane” Zbigniewa Herberta po chińsku ze wsparcie Instytutu Książki

W Chinach ukazał się tom Wierszy zebranych Zbigniewa Herberta w przekładzie Zhao Ganga. Wydanie wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

16.12.2019

Katarzyna Surmiak-Domańska laureatką Nagrody im. Teresy Torańskiej

Wczoraj ogłoszone zostały wyniki VII edycji nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej.

16.12.2019

Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza - nabór do końca stycznia

Do końca stycznia 2020 roku można zgłaszać książki do V edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Wyróżnienie przyznawane jest za debiut, rozumiany jako pierwsza lub druga książka danego autora, napisana prozą, w języku polskim.

14.12.2019

Przekład „Prowadź swój pług przez kości umarłych” nominowany do PEN Translation Prize

Przekład powieści Olgi Tokarczuk Prowadź swój pług przez kości umarłych autorstwa Antonii Lloyd-Jones (opublikowany przez Riverhead Books pt. Drive Your Plow Over the Bones of the Dead) znalazł się na długiej liście nominowanych do PEN Translation Prize, którą przyznaje co roku amerykański PEN Club wybitnym tłumaczeniom książek na język angielski.
 

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej