Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarki i pisarzy, tłumaczki i tłumaczy, wydawczynie i wydawców, bibliotekarki i bibliotekarzy, księgarki i księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się ponad 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

17.06.2024

Piknik Literacki dla Dzieci

Muzeum Literatury zaprasza na Piknik Literacki dla Dzieci, który odbędzie się w niedzielę 23 czerwca 2024 roku o godz. 10.00 w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego w Warszawie. Program tegorocznego Pikniku koncentruje się wokół jedynej książki dla dzieci napisanej przez Magdalenę Tulli – główną gościnię wydarzenia.

17.06.2024

Biblioteka im. Adama Asnyka w Kaliszu nabyła „Nowy Kalendarzyk Kaliski na rok 1915”

Zbiory specjalne Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu powiększyły się o cenny druk z początku XX wieku. Jest to „Nowy Kalendarzyk Kaliski na rok 1915, z aforyzmami poetów polskich, z modlitwą o pokój” Zofii Kęczkowskiej.

17.06.2024

Ogłoszono nominacje do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla

Poznaliśmy autorów nominowanych do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, czyli najważniejszej polskiej nagrody przyznawanej twórcom literatury fantastycznej.

17.06.2024

Imieniny Jana Kochanowskiego 2024

W tym roku Imieniny Jana Kochanowskiego organizowane są już po raz dwunasty. Bohaterem literackiego pikniku Biblioteki Narodowej będzie Czesław Miłosz. Tegoroczna edycja odbędzie się 29 czerwca w Ogrodzie Krasińskich.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Jest to projekt bookstartowy, który obejmuje trzy etapy – dzieci nowonarodzone (do 3. roku życia), przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Od 2017 roku dzięki akcji w ręce najmłodszych czytelników i ich rodziców trafiło już 5 mln książek.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

NIP: 6762670222
REGON: 528799030


Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej