Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Dyskusja pod patronatem NPRCz 2.0 na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie

W czwartek 23 maja o godzinie 13:00 w ramach Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie odbędzie się dyskusja panelowa pt. „Czytanie – czysta frajda”. Spotkanie będzie poświęcone czytelnictwu najmłodszych, a paneliści wspólnie z publicznością będą zastanawiać się, co zrobić, aby dzieci kojarzyły czytanie z przyjemnością, a niekoniecznie obowiązkiem.

20.05.2024

W czwartek rozpoczną się Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie

W najbliższy czwartek 23 maja rozpoczną się Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie. W tym roku Gościem Honorowym odbywającej się w Pałacu Kultury i Nauki imprezy będą Włochy. Targi organizowane przez Fundację Historia i Kultura potrwają do niedzieli 26 maja.

20.05.2024

Biblioteka Narodowa zaprasza na otwarcie Pałacu Rzeczypospolitej

Już jutrzejszego wieczora po raz pierwszy w historii będzie można zwiedzić Pałac Rzeczypospolitej oraz obejrzeć najcenniejsze skarby Biblioteki Narodowej. Od 21 maja obiekt znajdujący się przy placu Krasińskich w Warszawie będzie można zwiedzać przez sześć dni w tygodni, zostaje on bowiem otwarty dla szerokiej publiczności.

20.05.2024

Jutro rozpoczyna się Festiwal Fabuły w Poznaniu

Od jutra do soboty potrwa poznański Festiwal Fabuły. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia będzie jak najszerzej ujęta polska tożsamość. W tym roku wydarzenie odbywa się już po raz szósty.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Jest to projekt bookstartowy, który obejmuje trzy etapy – dzieci nowonarodzone (do 3. roku życia), przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Od 2017 roku dzięki akcji w ręce najmłodszych czytelników i ich rodziców trafiło już 5 mln książek.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej