Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

2800 wystawców we Frankfurcie

Jak poinformowali organizatorzy Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie, swój udział w specjalnej wirtualnej edycji wydarzenia zgłosiło już 2800 wystawców z około 85 krajów. Prawie 850 wystawców pochodzi z krajów niemieckojęzycznych. Oprócz wydawców, księgarzy, agentów literackich i skautów, na liście uczestników znaleźli się również selfpublisherzy i usługodawcy.

25.09.2020

Anna Piwkowska wśród laureatów XIX Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida

Anna Piwkowska, Paweł Mykietyn, Stanisław Wieczorek oraz Grzegorz Jarzyna zostali laureatami XIX Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, przyznawanej artystom tworzącym na Mazowszu. Nagrodą „Dzieło Życia” za całokształt twórczości uhonorowano Marka Gaszyńskiego.

25.09.2020

Webinar dla bibliotekarzy biorących udział w projekcie "Mała książka - wielki człowiek" już w poniedziałek

Już niebawem w blisko 6 tysiącach bibliotek publicznych w całej Polsce wystartuje kolejna edycja projektu „Mała książka – wielki człowiek” skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym. A zanim wszystko na się dobre rozpocznie, serdecznie zapraszamy bibliotekarzy na bezpłatny webinar, podczas którego będziemy mogli się poznać, opowiemy o najważniejszych celach akcji i o tym, jak ją efektywnie przeprowadzić, by przyniosła wiele radości - Małym Czytelnikom, ale też pracownikom biblioteki. Spróbujemy również odpowiedzieć na wszystkie nurtujące bibliotekarzy pytania.

25.09.2020

Festiwal Niech żyje Komiksowa Warszawa

W dniach 3-4 października w Elektrociepłowni Powiśle odbędzie się Festiwal Niech żyje Komiksowa Warszawa, organizowany przez magazyn „Zwykłe Życie” i Polskie Stowarzyszenie Komiksowe.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej