Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Wybór wierszy Krzysztofa Siwczyka po niemiecku ze wsparciem Instytutu Książki

W Niemczech ukazał się właśnie wybór wierszy Krzysztofa Siwczyka w przekładzie Bernharda Hartmanna. Wydanie wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

09.12.2022

Drugi, warsztatowy dzień konferencji „Infrastruktura bibliotek: pomysły, realizacje, doświadczenia”

Drugi dzień konferencji „Infrastruktura bibliotek: pomysły, realizacje, doświadczenia” wypełniały spotkania warsztatowe. Nasi eksperci omawiali z podzielonymi na podgrupy uczestnikami design thinking oraz rozmawiali o potrzebach cyfrowego społeczeństwa, na które mogą odpowiedzieć biblioteki. Goście mogli też wziąć udział w warsztacie z dyrektorką nowoczesnej biblioteki oraz zwiedzić Mediatekę 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim, która gościła konferencję.

09.12.2022

85. rocznica śmierci Andrzeja Struga

Andrzej Strug był pisarzem, publicystą, scenarzystą, działaczem socjalistycznym i niepodległościowym – jedną z czołowych postaci polskiego międzywojnia. Zmarł 9 grudnia 1937 w Warszawie.

09.12.2022

Plebiscyt na krakowską księgarnię roku już po raz szósty

W tym roku odbędzie się już szósta edycja plebiscytu Wybieramy Księgarnie Roku – organizowanego przez KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Okres okołoświąteczny kolejny raz stanie się czasem, w którym czytelniczki i czytelnicy będą mogli wesprzeć ulubione lokalne księgarnie i antykwariaty, doceniając nie tylko ich ofertę, ale też atmosferę, program wydarzeń – a przede wszystkim osoby, które tworzą te wyjątkowe miejsca.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej