Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Druga edycja Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego – poznaliśmy nominacje

W środę ogłoszono nominacje do Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego. Kapituła konkursu wyłoniła 15 publikacji w trzech kategoriach.

30.09.2022

VIII Noc Bibliotek. Inauguracja w Bibliotece Narodowej

W nowo otwartych czytelniach Biblioteki Narodowej 1 października 2022 o 21:00 odbędzie się inauguracja tegorocznej edycji Nocy Bibliotek. O 21:30 rozpocznie się koncert „Wieczór (o)powieści”, w którym wystąpią Małgorzata Litwinowicz i OIena Yeremenko, a o 22:00 Adam Strug zaprasza na spotkanie śpiewacze „Leśmian z publicznością”. Oba wydarzenia będą transmitowane on-line.

30.09.2022

XIV Festiwal Conrada – wydarzenia towarzyszące

Festiwal Conrada to nie tylko spotkania z pisarkami i pisarzami z całego świata. Program towarzyszący obejmuje wydarzenia dla dzieci i rodzin, pasmo filmowe i Kongres Książki. W dniach 24–30 października Kraków będzie żył wszystkimi wymiarami literatury.

29.09.2022

Nabór do Kolegium Tłumaczy na rok 2023 do jutra

Instytut Książki pozostaje w ciągłym kontakcie z tłumaczami literatury polskiej z całego świata. Każdego roku gościmy w Krakowie i w Warszawie grupę tłumaczy, którym oferujemy warunki do spokojnej pracy nad przekładami, bibliotecznych poszukiwań, spotkań z autorami i wydawcami. Do 30 września 2022 przyjmujemy zgłoszenia na pobyt studyjny w 2023 roku. Serdecznie zapraszamy do aplikowania!

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej