Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Instytut Książki przyjmuje zgłoszenia do udziału w Targach Książki we Frankfurcie

Zapraszamy do zgłaszania się do uczestnictwa w polskim stoisku kolektywnym organizowanym przez Instytut Książki na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie, które odbędą się w dniach 18-22 października 2023. 

05.06.2023

Bułgaria gospodarzem dorocznego spotkania członków EURead

Dziś i jutro Sofia będzie gospodarzem tegorocznego walnego zgromadzenia EURead, które w tym roku po raz pierwszy odbędzie się poza Brukselą. W spotkaniu pod hasłem „Umiejętność czytania i pisania w Europie: czytanie to klucz” wezmą czołowi eksperci z 20 krajów, specjalizujący się w promocji czytelnictwa. Instytut Książki reprezentuje Gabriela Dul, koordynatorka naszych projektów bookstartowych w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

05.06.2023

Poznaliśmy książki nominowane do Nagrody Literacka Podróż Hestii 2023

Trzecia edycja Literackiej Podróży Hestii wchodzi w decydującą fazę. Kapituła konkursu przedstawiła pięć najlepszych książek dla dzieci i młodzieży z poprzedniego roku. Autorka lub autor jednej z książek otrzyma nagrodę główną w postaci 50 tys. złotych.

05.06.2023

Feria Internacional del Libro de Guadalajara – przyjmowanie zgłoszeń

Między 25 listopada a 3 grudnia odbędą się Feria Internacional del Libro de Guadalajara (FIL), jedne z największych targów książki na świecie. Gościem honorowym jest Unia Europejska, a prezentację koordynuje EEAS, komórka UE.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej