Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

04.03.2024

205 lat temu urodziła się Narcyza Żmichowska

Narcyza Żmichowska, pisarka, publicystka, działaczka społeczna, nauczycielka, uważana jest za matkę polskiego ruchu emancypacji kobiet. Autorka „Poganki” urodziła się 205 lat temu.

01.03.2024

13. Krakowski Festiwal Komiksu odbędzie się w marcu

Krakowskie Biuro Festiwalowe poinformowało, że w dniach 22-24 marca odbędzie się 13. Krakowski Festwial Komiksu, impreza, którą KBF współorganizuje wraz z Krakowskim Stowarzyszeniem Komiksowym i Fundacją Muzeum Komiksu.

01.03.2024

Wrocławskiej bibliotece przekazano dwie XIX-wieczne księgi odzyskane dzięki staraniom MKiDN

Uroczystość prezentacji i przekazania do zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu dwóch XIX-wiecznych książek Karola Marksa, które odzyskano dzięki staraniom restytucyjnym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

01.03.2024

Wybór wierszy Zuzanny Ginczanki po francusku

We Francji ukazał się przed tygodniem obszerny dwujęzyczny wybór wierszy Zuzanny Ginczanki pt. Les Centaures & autres poèmes w przekładzie Isabelle Macor.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Jest to projekt bookstartowy, który obejmuje trzy etapy – dzieci nowonarodzone (do 3. roku życia), przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Od 2017 roku dzięki akcji w ręce najmłodszych czytelników i ich rodziców trafiło już 5 mln książek.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej