Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Audycja o Wilnie Józefa Mackiewicza dziś w radiowej Dwójce

5 grudnia o godzinie 21:30 w Programie Drugim Polskiego Radia wyemitowana zostanie audycja poświęcona Józefowi Mackiewiczowi i Wilnu – miastu młodości wielkiego pisarza. To kolejna odsłona cyklu audycji „Zawsze w kontrze” emitowanego w tym roku przez Dwójkę z okazji Roku Józefa Mackiewicza, który powstał dzięki wsparciu Instytutu Książki.

05.12.2022

Zakończyła się ósma edycja Czytaj PL – czytelniczy rekord pobity

Dobiegła końca tegoroczna edycja Czytaj PL, a wraz z nią kolejna odsłona naszej akcji „Upoluj swoją książkę”. Z dwóch bibliotek dostępnych w projekcie wypożyczono rekordową liczba książek, a do akcji przystąpiło ponad 60 000 czytelników i czytelniczek. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a Instytut Książki był jego partnerem strategicznym.

05.12.2022

„Van Dog” Mikołaja Pasińskiego i Gosi Herby ukazał się w Hiszpanii

W Hiszpanii opublikowano przekład książki „Van Dog” autorstwa Mikołaja Pasińskiego z ilustracjami Gosi Herby. Wydanie książki w tłumaczeniu Karoliny Jaszeckiej wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

05.12.2022

Zakończyły się XXIII Targi Wydawców Katolickich

Spotkania czytelników z autorami i wydawcami, a przede wszystkim ciekawymi książkami o tematyce religijnej i historycznej wypełniły mury Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W niedzielę zakończyły się XXIII Targi Wydawców Katolickich.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej