Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

05.06.2020

Spektakle według dzieł Różewicza i Pilcha w radiowej Jedynce

Już w najbliższy weekend Jedynka zaprezentuje dwie wyjątkowe produkcje Teatru Polskiego Radia. W piątek 5 czerwca stacja przypomni słuchowisko „Lament z lisiej jamy” na podstawie powieści „Monolog z lisiej jamy” Jerzego Pilcha, a w sobotę 6 czerwca wyemituje „Recykling” według poezji Tadeusza Różewicza. W obsadzie plejada gwiazd – nie tylko radiowego – teatru: Anna Chodakowska, Elżbieta Kijowska, Dorota Landowska, Ewa Szykulska, Piotr Fronczewski, Olgierd Łukaszewicz, Mariusz Benoit, Adam Woronowicz i Krzysztof Strużycki. 

05.06.2020
Tagi: BookTarg

163 tys. książek sprzedanych podczas BookTargu

W trakcie BookTargu, który odbywał się między 21 a 24 maja, zakupiono łącznie 163 tys. egzemplarzy książek. Czytelnicy najchętniej kupowali książki dla dzieci i młodzieży, kryminały i beletrystykę.

05.06.2020

Biblioteka Polska im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires działa już 80 lat!

Czwartego czerwca swoje osiemdziesięciolecie świętowała Biblioteka Polska im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires - jedyna na terenie Argentyny placówka, która popularyzuje wiedzę o Polsce i Polonii argentyńskiej. W ostatnich latach biblioteka współpracuje Archiwami Państwowymi, Fundacją Ośrodka KARTA czy z Instytutem POLONIKA, który sfinansował projekt digitalizacji części zbiorów. Jubileusz to dobra okazja, aby przypomnieć i przybliżyć zarówno historię i działalność tej wyjątkowej instytucji emigracyjnej, jak i związane z nią osoby.

05.06.2020

Nagroda Historyczna m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego 2020 – rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń

Rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji Nagrody Historycznej m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego. Konkurs dotyczy książek, które ukazały się w Polsce w 2019 r. W konkursie mogą startować autorskie prace historyczne (pierwsze polskie wydanie książki autora polskiego i pierwsze polskie wydanie przekładu autora zagranicznego), dzienniki i pamiętniki oraz edycje źródłowe.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej