Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

14.11.2019
Tagi: czytaj PL

Emce kwadrat polecają „Dziewczynę o czterech palcach” w ramach akcji Czytaj PL

Do grona Ambasadorów akcji Czytaj PL i jej szkolnej odsłony „Upoluj swoją książkę” podobnie jak w tym roku dołączyli popularni jutuberzy znani jako Emce kwadrat.

14.11.2019

Nagroda Specjalna Fundacji Identitas

Fundacja Identitas ogłasza konkurs dla polskich humanistów, pisarzy, filozofów, historyków. Nagroda Specjalna Identitas 2019 / 2010 przyznana zostanie polskim autorom, którzy na dzień 1 stycznia 2020 roku nie przekroczyli 41 roku życia, ukończyli 25 rok życia i opublikowali w języku polskim jako oryginalnym co najmniej jedno dzieło z obszaru humanistyki przekraczające 100 stron znormalizowanego tekstu albo 20 stron w wypadku poezji.

14.11.2019

IX edycja Nagrody Poetyckiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego Orfeusz za najlepszy tom roku 2019

Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń książek do IX edycji Nagrody Poetyckiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego ORFEUSZ za najlepszy tom roku 2019.

14.11.2019

Znamy wystawców V Śląskich Targów Książki

Piąte Śląskie Targi Książki odbędą się w dniach 6-8 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej