Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Zaproszenie do udziału w stoisku na Międzynarodowych Targach Książki LIBER w Madrycie

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się do uczestnictwa w polskim stoisku kolektywnym organizowanym przez Instytut Książki na Międzynarodowych Targach Książki LIBER, które odbędą się 4-6 października 2023 w Madrycie.

30.03.2023

Znamy książki nominowane do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

Jury pod przewodnictwem Katarzyny Surmiak-Domańskiej wybrało 10 książek najlepszych książek reportażowych wydanych w 2022 roku, spośród których wyłoniona zostanie finałowa piątka, a w maju – laureat lub laureatka Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. W tym roku konkurs zostanie rozstrzygnięty po raz czternasty.

30.03.2023

Rozpoczął się nabór do trzeciej edycji Nagrody Pileckiego

Już po raz trzeci Instytut Pileckiego wraz z partnerem, Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, ogłaszają nabór zgłoszeń do Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego. 

30.03.2023

„Baśń o wężowym sercu” Radka Raka po węgiersku ze wsparciem Instytutu Książki

Na Węgrzech ukazał się przekład głośnej powieści Radka Raka „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”. Tłumaczenie Gáspára Keresztesa wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej