Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

11.11.2019

Instytut Książki na Festiwalu Niepodległa - relacja

101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowano dziś doniośle w całym kraju. Wyjątkowe wydarzenie przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych patriotach odbyło się na dziedzińcu Akademii Sztuk Pięknych przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, który na ten jeden dzień zamienił się w przestrzeń zabaw, konkursów i występów dla dzieci! Wydarzenie było częścią Festiwalu Niepodległa.  

11.11.2019

Nagroda Literacka im. Józefa Mackiewicza dla Marka A. Cichockiego

Marek Aleksander Cichocki odebrał w niedzielę Nagrodę literacką im. Józefa Mackiewicza za książkę „Północ i Południe. Teksty o polskiej kulturze i historii” - zbiór sześciu esejów o ideowych korzeniach polskiej wspólnoty, jej sensie i miejscu w Europie.

11.11.2019
Tagi: czytaj PL

Przedstawiamy superbohaterów tegorocznej odsłony Czytaj PL

Tegorocznej odsłonie Czytaj PL po raz pierwszy towarzyszą superbohaterowie, zaprojektowani przez ilustratora i grafika Jana Kallwejta. Każdy z nich ma wyjątkowe supermoce – można je zdobyć dzięki lekturze książki, z którą jest związany. Poniżej przedstawiamy całą dwunastkę i ich supermoce.

11.11.2019

Nominacje do Nagrody Historycznej m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego

Jury nagrody spośród 61 zgłoszonych książek wybrało 10 tytułów nominowanych do Nagrody Historycznej m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej