Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

W Moskwie trwają międzynarodowe targi książki Non/Fiction

Z udziałem ponad 300 wydawnictw i instytutów kultury z 29 krajów, w tym z Polski, rozpoczęły się w czwartek w Moskwie 21. Międzynarodowe Targi Książki Non/Fiction. Przez pięć dni, do 9 grudnia, działać będzie na targach stoisko polskiego Instytutu Książki. W tym roku gościem honorowym jest Izrael.

05.12.2019

"Upoluj swoją książkę": najlepsi Ambasadorzy Czytania w Krakowie

Bardzo ważnym elementem tegorocznej odsłony projektu „Upoluj swoją książkę” – realizowanego jako część ogólnopolskiej akcji Czytaj PL – był konkurs dla uczniów szkół średnich na najlepszy spot promujący czytelnictwo. Materiały filmowe miały w kreatywny sposób miał zachęcić młodzież do udziału w akcji oraz częstego sięgania po różnorodne tytuły – zarówno w formie elektronicznej, jak i tradycyjnej.

05.12.2019

Konkurs #cojaczytam rozstrzygnięty

Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej, drugiej już edycji konkursu #cojaczytam.

05.12.2019

Plakat Michała Batorego zwyciężył w konkursie na plakat gombrowiczowski

Jury konkursu na plakat gombrowiczowski uznało, że praca Michała Batorego stanie się festiwalowym plakatem XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego w Radomiu - poinformowała w środę PAP rzecznik prasowa Edyta Bach. Festiwal rozpocznie się 17 października 2020 roku.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej