Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Przyznano Nagrodę Identitas 2023

Przyznano tegoroczną Nagrodę Identitas dla polskich pisarzy, którzy nie przekroczyli 41. roku życia. Otrzymał ją Jan Maciejewski za zbiór tekstów „Milczenie katedry”.

02.10.2023

Zbliża się Festiwal Reportażu w Lublinie 2023

W dniach 17-19 października 2023 odbędzie się VIII Festiwal Reportażu w Lublinie. Organizatorem wydarzenia jest Radio Lublin.

02.10.2023

„Odczytanie listy” Hanki Grupińskiej po hebrajsku ze wsparciem Instytutu Książki

Ukazał się hebrajski przekład książki „Odczytanie listy” Hanki Grupińskiej. Wydanie tłumaczenia Anat Zajdman wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©Poland.

02.10.2023

Poznaliśmy laureatkę Nagrody Piórko 2023 w kategorii ilustracje

Przyznawaną przez sieć sklepów Biedronka Nagrodę Piórko 2023 w kategorii ilustracje otrzymała Aleksandra Lipka. Zilustrowała ona napisaną przez Joannę Czarny książkę „Sernik z kamieniami”, która trafi do sprzedaży w listopadzie.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej