Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

„Alicja w krainie przyszłości” po niemiecku ze wsparciem Instytutu Książki

W Szwajcarii ukazał się przekład książki Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja Ryszarda Tadeusiewicza, Marii Mazurek i Marcina Wierzchowskiego w przekładzie Martiny Polek. Wydanie wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©Poland.

08.04.2020
Tagi: Albert Camus

Epidemia doprowadziła do wydania „Dżumy” jako audiobooka i e-booka w Hiszpanii

Wzmożone zainteresowanie czytelników w Hiszpanii „Dżumą” doprowadziło do wydania pierwszego w języku hiszpańskim audiobooka oraz wersji elektronicznej powieści Alberta Camusa.

08.04.2020

#czytajnazdrowie 13: Polona – największa biblioteka cyfrowa w Polsce

Dziś w ramach cyklu #czytajnazdrowie zapraszamy nie do miasta, lecz do miejsca. Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona, jedna z największych takich bibliotek w Europie, oferuje bezpłatny dostęp do 3 miliony obiektów cyfrowych: książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych.

08.04.2020

Tydzień Bibliotek i Dzień Bibliotekarza online

Zaplanowany na 8-15 maja Tydzień Bibliotek odbędzie się tym razem w formie online. Wkrótce ogłoszony zostanie konkurs na najciekawszą inicjatywę zrealizowaną w wirtualnej przestrzeni.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej