Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Instytut Książki wsparł grecki przekład „Ziarna prawdy” Zygmunta Miłoszewskiego

W Grecji ukazało się tłumaczenie Ziarna prawdy w przekładzie Anastasii Chatzigiannidi. Wydanie powieści Zygmunta Miłoszewskiego wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

15.07.2019

Otwarcie przebudowanej i wyremontowanej BiCK Wejherowo w Bieszkowicach w obiektywie Daniela Bednarza

W czwartek 11 lipca otwarto w Bieszkowicach przebudowaną i wyremontowaną filię Biblioteki i Centrum Kultury Wejherowo. Remont dofinansowano na kwotę 825 000 złotych w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki.

15.07.2019
Tagi: Jacek Baluch

Dziś w Krakowie pogrzeb prof. Jacka Balucha

Uroczystości pogrzebowe prof. Jacka Balucha, językoznawcy, literaturoznawcy i tłumacza, a także pierwszego ambasadora Polski w Pradze po 1989 roku, rozpoczną się w poniedziałek o 13.00 na cmentarzu Salwatorskim w Krakowie – poinformował Instytut Filologii Słowiańskiej UJ. Prof. Jacek Baluch zmarł 3 lipca w wieku 79 lat.

15.07.2019

Zmarł poeta Wiktor Sosnora

W wieku 83 lat zmarł w Petersburgu poeta, prozaik i dramaturg Wiktor Sosnora - poinformowały w sobotę media w Rosji. Był ważną postacią poezji lat 60. w ZSRR, autorem liryki o nowatorskiej formie, jednocześnie nawiązującej do legend i kronik staroruskich.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej