Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

„Co robią uczucia?” Tiny Oziewicz po chińsku ze wsparciem Instytutu Książki

Na Tajwanie ukazał się przekład książki „Co robią uczucia?” Tiny Oziewicz z ilustracjami Aleksandry Zając. Wydanie tłumaczenia autorstwa małżeństwa Mira i Shikai wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©Poland.

04.12.2023

Znamy nominacje do konkursu Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY 2023

Poznaliśmy nominacje do tegorocznego konkursu Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. W konkursie tradycyjnie nagradzani są żyjący rodzimi twórcy i propagatorzy czytelnictwa.

04.12.2023

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do 17. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Tak samo, jak w poprzednich latach, do nagrody można zgłaszać propozycje książek w pięciu kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, książka o tematyce warszawskiej, a także komiks i powieść graficzna.

04.12.2023

Biblioteka Narodowa rozwija aplikację mobilną mPolona

Biblioteka Narodowa rozwija aplikację mobilną mPolona, która oferuje wiele funkcji nowego serwisu internetowego biblioteki cyfrowej Polona. Aplikacja umożliwia przeszukiwanie, przeglądanie i udostępnianie zdigitalizowanych zbiorów wielu instytucji współtworzących Polonę.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Jest to projekt bookstartowy, który obejmuje trzy etapy – dzieci nowonarodzone (do 3. roku życia), przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Od 2017 roku dzięki akcji w ręce najmłodszych czytelników i ich rodziców trafiło już 5 mln książek.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej