Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

04.07.2022

Komiks „Tytus, Romek i A’Tomek” trafi na ekrany

Seria komiksowa „Tytus, Romek i A’Tomek” autorstwa Papcia Chmiela doczeka się pełnometrażowej wersji filmowej. Poinformowano, że prawa do ekranizacji kupiło studio animacji EGoFILM, odpowiadające także za adaptację „Kajka i Kokosza”. Wśród twórców zapowiadanego filmu znajdą się takie nazwiska jak Maciej Kur, Rafał Skarżycki, Michał Śledziński i Tomasz Leśniak.

04.07.2022

Nominacje do Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz dla najlepszej biografii

Kapituła konkursowa nominowała 5 książek do finału Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz.  Zwycięzcę poznamy w październiku. Poza statuetką, do wygrania jest nagroda pieniężna w wysokości 50 tys. zł.

04.07.2022

130 lat temu urodził się Julian Krzyżanowski

130 lat temu, 4 lipca 1892 roku, w Stojańcach pod Lwowem urodził się Julian Krzyżanowski, jeden z najwybitniejszych historyków literatury polskiej XX wieku.

04.07.2022

Listy Zygmunta Krasińskiego w Polskim Radiu

W cyklu Polskiego Radia „Radiobook” znów zaprezentowana zostanie niedoceniana forma literacka, jaką bez wątpienia są listy. Tym razem twórcy zaproponowali korespondencję, której autorem jest jeden z trzech romantycznych wieszczów – Zygmunt Krasiński.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej