Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

24.06.2019

"Wszystkie wojny Lary" Wojciecha Jagielskiego po ukraińsku ze wsparciem Instytutu Książki

Na Ukrainie ukazał się przekład książki Wojciecha Jagielskiego „Wszystkie wojny Lary” w przekładzie Oleny Sheremet. Wydanie publikacji wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

24.06.2019

Konferencja „Inny świat – inny człowiek” w Sankt Petersburgu z okazji stulecia urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

W najbliższą środę w Sankt Petersburgu z okazji stulecia urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego rozpocznie się dwudniowa konferencja „Inny świat – inny człowiek”. Jednym z prelegentów będzie dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski.

24.06.2019

Literacka mapa Polski na wakacje

Przez całe wakacje niemal co weekend w różnych miejscach Polski odbywać się będą festiwale literackie – od warszawskiego Big Book Festival, przez Góry Literatury w Nowej Rudzie, festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, po Miasto Słowa w Gdyni.

21.06.2019

Chalid al-Ma’ali: Oni czekali na Gombrowicza

Mieszkający w Libanie Chalid al-Ma’ali, iracki poeta, tłumacz literatury arabskiej i niemieckiej, wydawca, założyciel wydawnictwa Manszurat al-Dżamal, opowiada o arabskim rynku książki, przekładzie Gombrowicza na język arabski i perspektywach literatury polskiej w regionie.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej