Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Zgłoszenia bibliotek do kolejnej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek” do 20 czerwca

Przypominamy, że do 20 czerwca trwa rekrutacja do nowej odsłony projektu „Mała książka – wielki człowiek”.

04.06.2020
Tagi: Jerzy Pilch

Mistrz frazy Jerzy Pilch

Jerzy Pilch, mistrz literackiej frazy, prozaik i publicysta, spocznie dziś na Cmentarzu Komunalnym w Kielcach. Pisarz zmarł 29 maja w wieku 67 lat.

04.06.2020

Nominacje do Złotego Pocisku

Jury nagrody „Złoty Pocisk” ogłosiło nominacje za rok 2019 w kategoriach najlepsza polska powieść kryminalna, najlepsza polska powieść kryminalno-historyczna i najlepsza zagraniczna powieść kryminalna.

04.06.2020

Zakup nowości wydawniczych w roku 2020 – rusza nabór wniosków

Nabór wniosków do Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych realizowanego w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” trwać będzie do 17 czerwca br.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej