Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

28.06.2022

XI edycja Konkursu im. Olgi Rok

Już po raz jedenasty odbędzie się Konkurs im. Olgi Rok. Bibliotekarki z całej Polski mogą ubiegać się w nim o stypendium w dwóch kategoriach: placówka biblioteczna mniejsza oraz placówka biblioteczna większa.

28.06.2022

265. rocznica urodzin Jana Pawła Woronicza

Dziś mija 265. rocznica urodzin Jana Pawła Woronicza, wybitnego kaznodziei, biskupa i poety.

28.06.2022

W lipcu odbędzie się Plener Literacki w Gdyni

Tegoroczny Plener Literacki odbędzie się od 15 do 17 lipca na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni. Wśród atrakcji przygotowywanych przez organizatorów znajdują się m.in. spotkania z autorami, targi książki, na których będzie można kupić książki ponad 80 wystawców oraz wiele atrakcji dla całych rodzin. Instytut Książki objął wydarzenie honorowym patronatem.

28.06.2022

Wakacyjna Szkoła Poezji Wolnych Lektur

Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza do Wakacyjnej Szkoły Poezji Wolnych Lektur. To trwający sześć tygodni kurs online dla miłośników poezji oraz początkujących twórców. O poezji opowiadać będą prof. dr hab. Piotr Śliwiński (Uniwersytet Adama Mickiewicza), dr Artur Hellich (Uniwersytet Warszawski) oraz twórcy – Natalia Malek i Grzegorz Uzdański. Bezpłatny kurs rozpocznie się 13 lipca i potrwa do połowy września.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej