Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Instytut Książki wsparł angielski przekład „1945. Wojna i pokój” Magdaleny Grzebałkowskiej

W Stanach Zjednoczonych ukazało się właśnie tłumaczenie książki Magdaleny Grzebałkowskiej 1945. Wojna i pokój w przekładzie Małgorzaty Markoff i Johna Markoffa. Wydanie wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

22.10.2020

Literatura czeska w „Toposie”

Rok 2020 zapowiadał się jako czas wyjątkowy dla literackich relacji polsko-czeskich i czesko-polskich. Czechy miały być honorowym gościem Warszawskich Targów Książki, Polska zaś honorowym gościem targów Svět knihy w Pradze. W ramach współpracy polsko-czeskiej dwumiesięcznik „Topos” przez cały rok publikuje jednak bloki materiałów poświęcone literaturze naszych południowych sąsiadów.

22.10.2020

Premiera spektaklu według książki Doroty Masłowskiej w Teatrze Arlekin

Premierę przedstawienia „Jak zostałam wiedźmą” na podstawie książki Doroty Masłowskiej zaplanował na sobotę Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi. Muzyczny spektakl ma być - według zapowiedzi jego reżyser Eweliny Pietrowiak - krytyką konsumpcjonizmu.

22.10.2020

Otwarcie biblioteki w Bolewicach

Zakończył się remont biblioteki w Bolewicach w ramach zadania pn. "Przebudowa, rozbudowa i wyposażenie budynku filii w Bolewicach", które zostało dofinansowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 2 "Infrastruktura Bibliotek 2016-2020". Operatorem priorytetu jest Instytut Książki. Łączny koszt inwestycji to 1 058 886 złotych.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej