Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

„Ślepnąc od świateł” Jakuba Żulczyka po francusku

We Francji ukazało się właśnie tłumaczenie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka Ślepnąc od świateł. Autorem przekładu jest Kamil Barbarski.

13.04.2021

Płonące oczy Norwida. Wywiad z braćmi Quay

Wczoraj odbyła się premiera krótkometrażowego filmu „Vade-mecum”, który powstał na zlecenie Instytutu Książki i Instytutu Kultury Polskiej w Londynie, a dziś zapraszamy do lektury rozmowy z jego reżyserami, wybitnymi twórcami animacji filmowej, braćmi Stephenem i Timothym Quayami.

13.04.2021

Animacje na podstawie Lema

W ramach obchodów Roku Stanisława Lema Ninateka zaprezentuje widzom blok filmów animowanych, które powstały na podstawie prozy pisarza. Zestaw krótkometrażowych animacji to ciekawa alternatywa dla fabularnych adaptacji.

13.04.2021

Stypendium im. Albrechta Lemppa za rok 2021: Patrycja Pustkowiak i Leander Steinkopf

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Książki i Literarisches Colloquium Berlin ogłaszają laureatkę i laureata Stypendium im. Albrechta Lemppa za rok 2021:

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej