Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

18.06.2021

Światowa premiera filmu „Diuny” na festiwalu w Wenecji

„Diuna” w reżyserii Denisa Villeneuve’a będzie miała swoją światową premierę na festiwalu w Wenecji. Uroczysty pokaz jednego z bardziej wyczekiwanych filmów tego roku odbędzie się 3 września. Dwa tygodnie później ekranizacja kultowej powieści science fiction Franka Herberta zadebiutuje w polskich kinach.

18.06.2021

Nowa siedziba uniwersyteckiej biblioteki w Białymstoku gotowa

Nowa siedziba biblioteki Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie znajduje się wypożyczalnia, czytelnia, wewnętrzny dziedziniec i magazyn na 1 mln woluminów, została oddana do użytku - poinformowano w czwartek na konferencji prasowej. Budowa trwała dwa lata; inwestycja kosztowała ponad 30 mln zł.

18.06.2021

Józef Hen laureatem Nagrody „Dzieło Życia”

Statuetkę nagrody „Dzieło Życia”, przyznawanej za całokształt twórczości, odbierze w tym roku pisarz, reportażysta, scenarzysta, reżyser, dramaturg i publicysta – Józef Hen – poinformowała PAP Justyna Michniewicz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

17.06.2021

„Moda na międzygeneracyjne czytanie”. Czy programy bookstartowe są kluczem do sukcesu? Dyskusja w ramach Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii

Dziś w ramach Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii odbyła się debata specjalistów w dziedzinie programów bookstartowych. Dyskusję poprowadził znawca tematu z Wielkiej Brytanii, Peter Jenkins z BookTrust UK, a doświadczeniami wymieniali się także Emmi Jäkkö z Finnish Reading Center, Izumi Sato z Bookstart Japan oraz Krzysztof Piskorski z Instytutu Książki.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej