Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Making of teledysku „Mała książka – wielki człowiek”

Mamy nadzieję, że wszyscy już nucicie słowa naszej piosenki „Mała książka – wielki człowiek” w wykonaniu Mietka Szcześniaka. Dziś zapraszamy Was natomiast za kulisy powstawania klipu, którego reżyserem był Pascal Pawliszewski. Zobaczcie, jak wyglądały prace nad stworzeniem niezwykłej atmosfery, która ma wprowadzać nas – małych i dużych – w fascynujący świat literatury.

28.01.2020

Instytut Książki wsparł rumuńskie wydanie „Domu wybranych” Bronisława Wildsteina

W Rumunii ukazało się niedawno tłumaczenie książki Dom wybranych w przekładzie Constantina Geambasu. Wydanie powieści Bronisława Wildsteina wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

28.01.2020

Podsumowanie II edycji konkursu #cojaczytam

Organizatorzy II edycji konkursu #cojaczytam, który został rozstrzygnięty w grudniu, opublikowali na stronie wolnelektury.pl wyniki ankiety ewaluacyjnej.

28.01.2020

Nagroda im. prof. Jerzego Skowronka po raz 25

Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” ogłasza jubileuszową dwudziestą piątą edycję Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka i zwraca się do wydawców oraz autorów, jak też miłośników historii, z prośbą o zgłaszanie kandydatur do nagrody przyznawanej wydawcom, którzy publikują książki w dziedzinie historii i archiwistyki z szerokiego kręgu zainteresowań badawczych jej patrona.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej