Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

21.11.2019

Poznaliśmy laureatów National Book Awards 2019

Już po raz 70 przyznano National Book Awards, jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień literackich w Stanach Zjednoczonych.

21.11.2019

Rozpoczął się nabór do VIII edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej

Nagroda im. Wisławy Szymborskiej ma charakter międzynarodowy, przyznawana jest co roku za książkę poetycką wydaną w języku polskim w roku poprzedzającym. Do Nagrody zgłoszone mogą być tomy poetyckie wydane oryginalnie po polsku. Nagroda za tom zagraniczny, przełożony na język polski, przyznawana jest co dwa lata, więc w tej kategorii zostanie przyznana w roku 2020.

21.11.2019

Nagrody Magellana po raz dwunasty

„Magazyn Literacki KSIĄŻKI” ogłosił kolejną edycję konkursu „Najlepsze publikacje turystyczne”. Kandydatury można zgłaszać do 20 lutego.

21.11.2019

Biesiada Literacka w SPP

Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich zaprasza na kolejną Biesiadę Literacką 26 listopada o godzinie 18.30.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej