Aktualności

01.07.2022

„Zły” Leopolda Tyrmanda zostanie grą komputerową

Kultowa powieść Leopolda Tyrmanda „Zły” w końcu doczeka się adaptacji. Firma RedDeer.Games we współpracy z Destructive Creations pracuje nad grą komputerową, która ma przenieść akcję słynnej książki na ekrany.

Podczas konferencji prasowej firma zdradziła, że zakupiła 20-letnią licencję na adaptację prozy Leopolda Tyrmanda. Umowę podpisano z Matthew Tyrmandem, synem pisarza, który jest właścicielem praw do utworów ojca.

„W ruinach i placach budowy Warszawy lat 50., nieznajomy o białych oczach na własną rękę wymierza sprawiedliwość chuliganom, złodziejom i zorganizowanej przestępczości. Tam gdzie nie sięga władza Milicji, obywatele mogą liczyć na Złego. Półświatek jednak nie śpi i szykuje intrygę, która może doprowadzić do poważnych problemów w odradzającym się mieście” – tak sami twórcy zapowiadają fabułę gry, a wszystkim miłośnikom najsłynniejszej powieści Tyrmanda musi zabrzmieć to znajomo.

Co ciekawe, twórcy zapowiadają wykorzystanie praw nie tylko do stworzenia gry, ale i innych produktów opartych na uniwersum opartym o świat powieści Tyrmanda. Na razie wiadomo o komiksie i grze planszowej – ogłoszono już konkursy na nie, w których może wziąć udział każdy chętny.

Gra zatytułowana „Zły: Człowiek o białych oczach” wedle zapowiedzi twórców ma być przygodową grą akcji oferującą od 7 do 10 godzin rozgrywki, około 50 zadań i 6 dużych lokacji. Ma być dostępna na takich platformach jak PC, Xbox Series X|S i PS5 (wersje na inne platformy zostaną potwierdzone później). Na razie nie jest znana przewidywana data premiery tytułu.