Aktualności

08.10.2019

W przyszłym roku „Kierunek: Noc”, serial Netflixa na podstawie powieści Dukaja

Netflix zapowiedział na przyszły rok premierę serialu science fiction „Kierunek: Noc” na motywach powieści „Starość Aksolotla” Jacka Dukaja. To pierwsza produkcja platformy realizowana w Belgii, producentami wykonawczymi serialu będą Jacek Dukaj i Tomasz Bagiński.

„Kierunek: Noc” będzie opowiadać o globalnej katastrofie: zjawisko słoneczne sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Bohaterami są pasażerowie i członkowie załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają lecieć na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. To pierwsza produkcja Netflixa realizowana w Belgii. W serialu wystąpią aktorzy z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji.

Za reżyserię będą odpowiadać Inti Calfat i Dirk Verheye (znani m.in. z „Over Water”), a za produkcję – belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop.

Netflix nakręcił w Polsce „Wiedźmina” i „1983”. „Kierunek: Noc” będzie kolejnym serialem Netflixa opartym na polskiej literaturze. W czwartym kwartale tego roku na platformie pojawi się 8-odcinkowy „Wiedźmin” na podstawie serii powieści i opowiadań Andrzeja Sapkowskiego.

Platforma opublikowała na razie krótki zwiastun „Kierunku: Noc”, który prezentujemy poniżej: