Aktualności

23.08.2022

W piątek we Wrocławiu rozpoczną się Dni Fantastyki

XVIII Dni Fantastyki odbędą się we Wrocławiu w dniach 26-28 sierpnia. Motywem przewodnim festiwalu będzie hasło „Granice Magii”. Wydarzenie organizowane we Wrocławiu od 2004 roku jest najstarszym dolnośląskim festiwalem poświęconym szeroko pojętej fantastyce.

Centrum Kultury „Zamek” co roku staje się miejscem, w którym zbierają się zarówno fani, jak i twórcy fantastyki – od pisarzy zaczynając, a na reżyserach czy aktorach kończąc. Celem Dni Fantastyki jest przede wszystkim stworzenie środowiska sprzyjającego wyrażaniu siebie i swoich zainteresowań, rozwijaniu pasji czy poznawaniu ludzi, którzy je dzielą.

Każda edycja skupia się wokół starannie dobranego motywu przewodniego, który jest na tyle doprecyzowany, by wyznaczyć przebieg festiwalu, ułatwić stworzenie listy gości czy ustalenie tematów prelekcji i dyskusji, a zarazem na tyle ogólny, by niczego nie narzucać, ani w żaden sposób nie ograniczać. Pośród dotychczas motywów znalazły się m.in.: fantastyka grozy, historie alternatywne czy cyberpunk.

Motywem przewodnim XVIII Dni Fantastyki będzie hasło „Granice Magii”. Temat będzie łączył zarówno elementy słowiańskiego folkloru, mitów, baśni i legend, zahaczając o motywy magiczne w przyrodzie i realizm magiczny, a na fantastycznych postaciach czyniących magię kończąc.

Program imprezy można znaleźć TUTAJ.