Aktualności

16.06.2023

Trwa nabór wniosków do programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”

Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” to szansa na zakup wyposażenia komputerowego dla bibliotek gminnych i uzyskanie dofinansowania w kwocie aż do 30 tys. zł z przeznaczeniem na ten cel! Nabór potrwa jeszcze do 7 lipca br.

Przypominamy, że program daje możliwość zakupu nie tylko komputerów i urządzeń typu drukarki czy skanery, ale również zakupu sprzętów takich jak na przykład:

  • gogle i bieżnie wirtualnej rzeczywistości,
  • czytniki e-booków,
  • podłogi i stoły multimedialne,
  • roboty edukacyjne,
  • wizualizery,
  • tablice multimedialne,
  • urządzenia peryferyjne oraz oprogramowanie służące osobom ze szczególnymi potrzebami.

W samym 2022 r. dzięki środkom z programu udało się zakupić m.in. ponad 90 czytników e-booków, ponad 40 tabletów czy prawie 400 komputerów.

Zachęcamy do składania wniosków – szczegółowe informacje o programie znajdują się pod linkiem https://instytutksiazki.pl/biblioteki,5,kraszewski-komputery-dla-bibliotek,2.html

Dostęp do generatora wniosków umożliwiającego złożenie wniosku znajduje się pod linkiem https://instytutksiazki.pl/kraszewski/strona/4

***

Celem programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

O dofinansowanie w ramach programu mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury będące samodzielnymi bibliotekami publicznymi oraz samorządowe instytucje kultury, w skład których wchodzą biblioteki publiczne, dla których organizatorem jest gmina wiejska, gmina wiejsko-miejska lub gmina miejska.