Aktualności

05.05.2022

Startuje kolejna edycja konkursu Zwyrtała na pomysł promujący czytelnictwo

Czwarta edycja konkursu Zwyrtała na najlepszy pomysł promujący czytanie jest elementem Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival, który odbędzie się w dniach 13-16 lipca 2022 w Rabce-Zdroju.

Laureatem konkursu może zostać osoba (lub grupa osób), niezależnie od wieku i miejsca działania, której pomysł zachwyci konkursowe jury. W tym roku w jego skład wchodzą: prof. Anna Janus-Sitarz, prof. Grzegorz Leszczyński oraz Konstanty Przybora.

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z jego regulaminem oraz wypełnić i do 1 czerwca przysłać (pocztą tradycyjną lub mailowo) na adres Biblioteki w Rabce-Zdroju krótki formularz z opisem projektu. 

Regulamin i stosowne formularze znajdują się na stronie www.fabkafestival.pl/aktualnosci/konkursy.

Główna nagroda w konkursie Zwyrtała to dyplom wykonany na podstawie linorytu autorstwa Jerzego Koleckiego, możliwość publikacji zwycięskiego pomysłu oraz jego prezentacji podczas warsztatów dla dorosłych w ramach Rabka Festival 2022, a także ufundowany przez Uzdrowisko Rabka S.A. dwudniowy pobyt (wraz z osobą towarzyszącą) w Medical SPA „Rabczański Zdrój” z wyżywieniem i pakietem zabiegów SPA. Organizatorzy przewidują także przyznanie pięciu wyróżnień.