Aktualności

04.08.2022

Spotkania z Serhijem Żadanem w Warszawie, Krakowie i Lublinie

17, 18 i 20 sierpnia w trzech polskich miastach odbędą się spotkania autorskie z Serhijem Żadanem, jednym z najbardziej znanych ukraińskich pisarzy. Ten  prozaik, poeta, eseista i tłumacz jest doskonale znany polskim czytelnikom m.in. dzięki takim powieściom jak „Internat”, „Depeche Mode” czy „Anarchy in the UKR”.

Pierwsze ze spotkań odbędzie się 17 sierpnia o godz. 19:00 w Warszawie, a konkretnie placu Defilad. Serhij Żadan przeczyta swoje wiersze, a rozmowę z pisarzem poprowadzi Marek Radziwon.

Krakowskie spotkanie z pisarzem odbędzie się 18 sierpnia o godz.18:00 w Pałacu Potockich. Osoby zainteresowane wzięciem w nim udziału powinny pobrać bezpłatne wejściówki, które dostępne będą od  godz. 12:00 9 sierpnia dostępnych na stronie Krakowskiego Biura Festiwalowego, w aplikacji KBF: PLUS oraz w punktach informacji miejskiej InfoKraków.

Spotkanie z Lublinie odbędzie się 20 sierpnia o godz. 17:00 i będzie częścią znanego mieszkańcom miasta cyklu „Kultura Enter”. Wydarzenie odbędzie się w Klasztorze oo. Dominikanów przy ul. Złotej 9 na lubelskiej starówce. Wstęp na nie jest wolny, ale organizatorzy proszą o wsparcie zbiórki pieniężnej. Jedną z kwestujących osób będzie Andrzej Stasiuk.

Podczas spotkań Fundacja Fenix będzie zbierała pieniądze na rzecz obrońców Charkowa (miasta, z którym związany jest Żadan). Będzie również możliwość kupienia książek autora.