Aktualności

16.01.2023

Siedemnaście tytułów otrzyma dofinansowanie z Wrocławskiego Programu Wydawniczego

Siedemnaście książek i czasopism otrzyma dofinansowanie z Wrocławskiego Programu Wydawniczego prowadzonego przez miejską instytucję kultury – Wrocławski Instytut Kultury. Wśród nich są m.in literackie portrety wrocławskich artystów, historia architektonicznego rozwoju Centrum Południowego, monografia punkowego zina czy ilustrowany podręcznik do filozofii.

Wrocławski Program Wydawniczy to przedsięwzięcie, którego pierwsza edycja odbyła się w 2016 r. w czasie, kiedy Wrocław był Europejską Stolicą Kultury. Dziś program, którego celem jest wsparcie lokalnego środowiska literackiego, prowadzony jest przez miejską instytucję kultury – Wrocławski Instytut Kultury. Dotowane są książki i czasopisma, które podejmują tematy związane z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem.

Jak podał Wrocławski Instytut Kultury, w naborze do tegorocznej edycji zgłoszono 28 projektów, z tego 17 uzyskało dofinansowanie.

Wśród czasopism wsparcie – w kwocie 45 tys. zł – otrzymało m.in. czasopismo „Rita Baum”, periodyk o tematyce literacko-artystycznej, który od lat ukazuje się we Wrocławiu. Dofinansowanie otrzymały również m.in. „Magazyn Żydowski Chidusz” i „Magazyn Literacki Cegła”.

W tym roku dotację z Wrocławskiego Programu Wydawniczego otrzyma 11 publikacji książkowych. Wśród nich znalazły się m.in. tomy: Wojciech Kozielski „Antena Krzyku: Antologia 1986-1990”; Krzysztof A. Kuczyński „Pani na Wiesensteinie. Margarete Hauptmann (1875-1957)”; Kamila Morawska „Filozofia pod ręką” czy Marcin Czub „Objawienie Bogini Świni”.

źródło: PAP, Piotr Doczekalski

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna