Aktualności

28.11.2022

Rozstrzygnięto 5. Konkurs Reporterski Wydawnictwa Poznańskiego

Ogłoszono wyniki 5. Konkursu Reporterskiego zorganizowanego przez Wydawnictwo Poznańskie. Ma on na celu wyłonienie najlepszego spośród nadesłanych pomysłów na książkę reportażową, przyznanie jej autorowi stypendium, a następnie wydanie książki przez Wydawnictwo Poznańskie.

Laureatką tegorocznej edycji Konkursu została Beata Bialik, która przedstawiła projekt książki pt. „Rodzinne ogródki działkowe. Opowieści z grządek i dykty”. Otrzymała ona stypendium w wysokości 15 tys. zł, które powinna przeznaczyć na realizację zwycięskiego pomysłu.

Wcześniej w finale konkursu znalazły się pomysły czterech reporterek. Obok Beaty Bialik były to: Dalia Mikulska, Daria Różańska-Danisz i Agnieszka Zielińska.

Pomysły oceniało jury w składzie: Paulina Surniak (przewodnicząca), Magdalena Kicińska, Cezary Łazarewicz, Monika Długa, Kamil Bałuk i Adrian Stachowski.

Wyniki konkursu ogłoszono podczas Dni Reportażu zorganizowanych 23 i 24 listopada w Poznaniu przez Wydawnictwo Poznańskie wraz z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.