Aktualności

11.09.2019

Rozpoczyna się trzecia edycja „Zaczytane Opolskie”

W 23 miejscowościach regionu odbędą się spotkania ze znanymi autorami książek w ramach trzeciej edycji akcji „Zaczytane Opolskie”. Organizatorem projektu jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu.

Jak wyjaśniał na wtorkowej konferencji prasowej Tadeusz Chrobak, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu, celem akcji jest dotarcie do czytelników w małych miejscowościach, pomijanych zwykle podczas organizacji spotkań ze znanymi autorami książek.

„W ciągu ostatnich kilkunastu lat obserwujemy spadek liczby osób, które przeczytały w ciągu roku choćby jedną książkę. Co prawda w ostatnim czasie moda na czytanie książek wraca i to w pokoleniu 20-40-latków, ale zależy nam na dotarciu do czytelnika szczególnie w małych miejscowościach, które są zwykle pomijane przy organizacji spotkań autorskich ze znanymi pisarzami. Dlatego po raz trzeci, przy wsparciu samorządu województwa, organizujemy naszą akcję, podczas której mieszkańcy także mniejszych miejscowości, będą mogli spotkać się i porozmawiać z osobami znanymi z okładek poczytnych książek, ekranów telewizji, czy prasy” - powiedział Chrobak.

W ramach rozpoczynającej się od czwartku akcji zaplanowano 27 spotkań w 23 miejscowościach województwa opolskiego. Wśród gości WBP w Opolu będzie kilkunastu autorów - m.in. Krzysztof Skiba, Piotr Gąsowski, Jakub Ćwiek, Andrzej Pilipiuk, Anna Maruszeczko, Grzegorz Kramer czy Maciej Orłoś. Ostatnie spotkanie w ramach projektu, którego gościem będzie Dorota Masłowska, odbędzie się 15 listopada w siedzibie WBP w Opolu.

[źródło: PAP, Marek Szczepanik]