Aktualności

fot. IK
08.11.2019

Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki „Bibliotéka” w Bratysławie

Instytut Książki wraz z Instytutem Polskim w Bratysławie uruchomił stoisko na Międzynarodowych Targach Książki „Bibliotéka” w Bratysławie.

W czwartek odbyły się warsztaty dla uczniów średniej szkoły plastycznej, które poprowadziła Michalina Rolnik, autorka książki „Zakątki, czyli kto tu mieszka?”. Jej słowacka wersja językowa ukazała się niedawno w wydawnictwie 82 Book & Design Shop pod tytułem „Domčeky sveta”. Publikację wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©Poland. W piątek rano autorka „Zakątków” poprowadziła warsztaty dla bratysławskich dzieci w przedszkolu dwujęzycznym. 

W czwartek po południu odbyło się również spotkanie z tłumaczami literatury polskiej na język słowacki. Jakub Pacześniak i Katarzyna Humeniuk z Instytutu Książki przedstawili zgromadzonym instytutową ofertę programową – Program Translatorski, Sample, Kolegium Tłumaczy, Nagroda Transatlantyk. Zaprezentowali także przegląd nowości wydawniczych w oparciu o katalogi „New Books from Poland”.

W piątek po południu na stoisku polskim Joanna Siedlecka będzie rozmawiać z czytelnikami o reportażu i swojej książce „Czarny ptasior” (wydanie czeskie pt. „Černé ptáče“ ukazało się jesienią br. przy wsparciu Instytutu Książki), demistyfikującej okupacyjny życiorys Jerzego Kosińskiego: https://www.facebook.com/events/330396454500532/

Tegorocznym gościem honorowym targów są Węgry.