Aktualności

08.11.2019

Instytut Książki na Festiwalu Niepodległa

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości dziedziniec Akademii Sztuk Pięknych przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie zamieni się w przestrzeń zabaw, konkursów i występów dla najmłodszych! Wydarzenie jest częścią Festiwal Niepodległa. Instytut Książki przygotował specjalne atrakcje dla najmłodszych.

Instytut Książki zaprasza najmłodszych do Kącika Małego Czytelnika, gdzie będą mogli zapoznać się twórczością polskich pisarzy i poetów, kolorować bajkowe postaci zaczerpnięte z książki „Pierwsze czytanki dla…”, a także wziąć udział w konkursie z nagrodami, dotyczącym polskiej literatury dziecięcej. Specjalnym gościem stoiska Instytutu Książki będzie znany polski ilustrator – Józef Wilkoń. Najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w warsztacie rysunku prowadzonym przez mistrza oraz otrzymać w prezencie ilustrowaną przez niego książkę „Pierwsze czytanki dla…”, będącą nową publikacją Instytutu Książki, wydaną w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” specjalnie z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym w całej Polsce. Wśród czytanek znalazły się utwory m.in. Joanny Papuzińskiej, Wandy Chotomskaiej, Czesława Janczarskiego czy Adama Bahdaja, całość zaś zdobią właśnie ilustracje Józefa Wilkonia, który będzie też podpisywał dzieciom książki.

Świętować 11 listopada w gronie rodzinnym można będzie przez cały dzień. Wydarzenia Festiwalu rozpoczną się o godzinie 13:00 Hymnem Polski śpiewanym przez Zespół Wokalny „Akademia Młodych Talentów” i potrwa aż do 19:00. Oprócz wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, koncertu dla dzieci pt. „Budyń Julka Tuwima” i konkursów z nagrodami, dzieci będą mogły także obejrzeć spektakl pt. „Puf” czy „Koziołek Matołek – językowa łamigłówka”.