Aktualności

06.02.2019

Różewicz razy dwa

Już jutro i w najbliższą niedzielę odbędą się spotkania poświęcone twórczości Tadeusza Różewicza. W czwartkowym, które organizuje wrocławskie Muzeum Pana Tadeusza, weźmie udział prof. Janusz Degler, zaś w niedzielę w Stawisku gościł będzie Janusz Drzewucki.

Spotkanie z profesorem Januszem Deglerem dotyczyć będzie przede wszystkim znajomości profesora i poety, która trwała ponad czterdzieści lat. Tematem będą wszystkie wątki, które wiążą poetę z Wrocławiem. Będziemy można dowiedzieć się, czym interesował się Różewicz, o czym dyskutował z profesorem. Nie zabraknie oczywiście wrocławskiego teatru i sprawy Witkacego, o którym pan Tadeusz chciał napisać sztukę jeszcze w końcu lat 90. ubiegłego wieku.

Spotkanie z cyklu Misja: Polska. Misja: Wrocław odbędzie sięw Muzeum Pana Tadeusza w czwartek 7 lutego 2019 o godzinie 17.00. Rozmowę poprowadzi Marcin Szyjka.

Z kolei w niedzielę 10 lutego Janusz Drzewucki, poeta i krytyk literacki, redaktor miesięcznika „Twórczość” opowie o życiu i twórczości autora Niepokoju w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00.