Aktualności

03.12.2020

Remont Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin [wideo]

W maju zakończył się remont Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 2 "Infrastruktura Bibliotek 2016-2020". Operatorem priorytetu jest Instytut Książki. Łączny koszt inwestycji wyniósł 1 377 281 zł, w tym 831 622 zł z dotacji. Wczoraj biblioteka pokazała zmodernizowany obiekt na filmie, do obejrzenia którego zapraszamy.

W ramach inwestycji wykonano następujące prace: odwodnienie i osuszenie budynku wraz z naprawą kanalizacji, remont i modernizację wnętrz, adaptację dodatkowych pomieszczeń na potrzeby biblioteki, modernizację oświetlenia i nagłośnienia Miejskiej Sali Koncertowej, zakup nowoczesnego projektora i wyposażenia.

Ponadto nowym i praktycznym rozwiązaniem, które wprowadzono w wyniku remontu, jest tzw. „nocna wrzutnia”, czyli całodobowe urządzenie samodzielnego zwrotu książek.

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego remont i modernizację budynku Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin: