Aktualności

grafika informacyjna, materiały organizatora
29.09.2022

Rekrutacja szkół do akcji ,,Upoluj swoją książkę” w ramach ogólnopolskiej kampanii Czytaj PL

Zapraszamy wszystkie szkoły średnie do udziału w szóstej już edycji akcji promującej czytelnictwo „Upoluj swoją książkę", będącej częścią ogólnopolskiej kampanii Czytaj PL.

W tym roku uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju będą mogli za darmo pobierać bestsellerowe e-booki i audiobooki, w tym tytuły przygotowane specjalnie z myślą o młodzieży! Akcja potrwa od 2 do 30 listopada 2022 r.

W ramach projektu zostaną przygotowane specjalne grafiki i plakaty z okładkami książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Akcja zostanie wsparta szeroką kampanią w Internecie promującą czytelnictwo. Zaprosimy do niej najpopularniejszych polskich youtuberów i influencerów.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dla szkół i uczniów!

Aby zgłosić szkołę do akcji, należy do 10 października wypełnić formularz pod adresem szkoly.czytajpl.pl.

Po zamknięciu listy zgłoszeń na wskazany adres e-mail prześlemy potwierdzenie udziału w projekcie oraz dalsze szczegóły związane z przesyłką materiałów do szkół!

Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą Woblink.com, które od ośmiu lat realizują ogólnopolską kampanię promującą czytelnictwo Czytaj PL. Oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa akcja ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskiego nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

***

Projekt „Upoluj swoją książkę" dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego