Aktualności

01.03.2019

Powstanie serial o przygodach „Detektywa Pozytywki”!

Ruszyły prace nad serialem o przygodach Detektywa Pozytywki. Twórcą postaci, która na rynku wydawniczym debiutowała przed 14 laty, jest Grzegorz Kasdepke. Za reżyserię serialu będzie odpowiadać Dorota Cieśla, za scenariusz – Rafał Skarżycki, a projekty postaci – Piotr Rychel. Pierwszy sezon będzie liczyć 26 siedmiominutowych odcinków.

Według zapowiedzi studia 4CUTS, odpowiedzialnego za produkcję serii, serial będzie pełen humoru podobnie jak książka, będzie operować prostym językiem, nie będzie w nim przemocy, a widzowie zapoznają się z zagadkami wymagającymi logicznego myślenia. Każdy epizod ma być oddzielną, zamkniętą historią. Serial powstaje z myślą o widzach w wieku 5-7 lat.

W produkcji ma zostać zachowana plastyka znana czytelnikom z książek. Twórcy, aby osiągnąć ten cel, wykorzystają wszystkie dostępne techniki stosowane w animacji, zaczynając od animacji klasycznej po animację generowaną komputerowo.

„Na najbliższe dwa lata został zaplanowany tzw. development serialu, obejmujący prace nad scenariuszami odcinków, opracowanie projektów plastycznych postaci, dekoracji i filmowego świata Pozytywki, jak również testy animacji. Przykładowo, będziemy musieli wymyśleć, jak poruszają się poszczególni bohaterowie, jaką mają mimikę, charakterystyczne gesty” – zapowiada Piotr Królak z 4CUTS.

Emisja odcinka pilotażowego zaplanowana została na rok 2020.