Aktualności

23.07.2020

Plener Literacki w Gdyni

Miasto Gdynia i Fundacja Historia i Kultura zapraszają do udziału w letnim Plenerze Literackim, który odbywać się będzie w przyszły weekend od piątku 31 lipca do niedzieli 2 sierpnia na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego.

Godziny otwarcia: w piątek 12-19, a w sobotę i niedzielę 11-19. Jak zapewniają organizatorzy, program imprezy obejmuje spotkania ze znanymi i lubianymi autorami, ciekawą ofertę książek przygotowaną przez 50 wystawców oraz wiele atrakcji dla całych rodzin.

W tym roku pandemia sprawia, że nie ma zbyt wiele okazji, by spotkać się na żywo, dlatego organizatorzy „z tym większą radością zapraszają do uczestnictwa w trzydniowym Plenerze z udziałem pisarzy i wydawców, zorganizowanym z poszanowaniem wymogów i zaleceń na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników”.

Plener Literacki w Gdyni to wydarzenie o charakterze otwartym, łączące kiermasz z programem spotkań autorskich i innymi atrakcjami. Na najbardziej popularnym deptaku Gdyni – Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego, a w niedzielę także w Muszli Koncertowej, będzie można spotkać się m.in. z Łukaszem Orbitowskim, prof. Jerzym Bralczykiem i prof. Lucyną Kirwil, Jakubem Ćwiekiem, Niną Majewską-Brown, Tomaszem Organkiem, Barbarą Kosmowską, Ziemowitem Szczerkiem, Marcinem Kąckim, Januszem Leonem Wiśniewskim, Maciejem Siembiedą, Jakubem Szamałkiem, Adrianną Trzepiotą, Stefanem Szczepłkiem, Aleksandrą Tyl i Iwoną Kienzler. Spotkania z autorami będą prowadzić: Jerzy Kisielewski, Szymon Kloska, Adam Szaja i Piotr Dobrołęcki.

Swoją ofertę podczas Pleneru Literackiego zaprezentują wydawcy, m.in.: Akapit Press, Kameleon, Sonia Draga, Debit, Vectra, Wydawnictwo MG, Wydawnictwo Literatura, Adamada, Agora, Książkowe Klimaty, Afera, Czarne, Karakter, Wielka Litera, Magia Słowa/Solis, Claroscuro, Grupa Helion, Świadomi Wydawcy, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Wydawnictwo Jedność, Novae Res, Literatura Inspiruje, Timof.pl, Buka, Format, Tako, Albus, DrugaNoga, Kultura Gniewu, Wydawnictwo Literackie i Znak. Oferta wydawców uzupełniona zostanie przez Księgarnie Świat Książki, Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach. Na stoisku Nagrody Literackiej Gdynia można się będzie zapoznać z publikacjami dotychczasowych laureatów, a także tegorocznych nominowanych.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Gdynia, a organizatorem wykonawczym Fundacja Historia i Kultura – organizator Targów Książki Historycznej. Patronem Pleneru jest Trojmiasto.pl.

Pełny program wkrótce na: historiaikultura.pl

Wydarzenie na Facebooku można znaleźć pod adresem: https://www.facebook.com/events/286817152587195/

[źródło: rynek-ksiazki.pl]