Aktualności

15.06.2021

Panel „Sposoby na skuteczną promocję dzieł krajowych pisarzy za granicą” w najbliższy wtorek

Goethe-Institut w Warszawie, Polska Izba Książki i Frankfurter Buchmesse organizują siódmy panel z cyklu polsko-niemieckich branżowych spotkań online, na których eksperci z obydwu krajów omawiają aktualne zagadnienia intrygujące uczestników rynku książki. W spotkaniu weźmie udział Agnieszka Urbanowska, specjalistka ds. promocji literatury polskiej za granicą w Instytucie Książki. Odbędzie się ono online, dzięki czemu możliwe będzie zadawanie pytań.

Od 1971 roku literacką Nagrodą Nobla nagrodzono pisarzy siedemnastu języków świata. Najliczniej reprezentowani są autorki i autorzy angielskojęzyczni, a potem, w znacznym odstępstwie - niemiecko- i hiszpańskojęzyczni. Jak uczynić, aby najcenniejsze książki wszystkich zakątków świata docierały do czytelniczek i czytelników innych krajów? Abyśmy mogli zapoznawać się z bogactwem życia innych odzwierciedlonym w dziełach ich pisarzy. O sukcesach i problemach w tym temacie rozmawiać będą doświadczone ekspertki z trzech krajów.

Spotkanie „Sposoby na skuteczną promocję dzieł krajowych pisarzy za granicą – przykłady z Niemiec, Norwegii i Polski. Jakie działania wydawców są skuteczne? Jakie wsparcie może dać państwo?” odbędzie się we wtorek 22.06.2021 w godz. 15:00–16:30 w języku polskim i niemieckim, z tłumaczeniem symultanicznym

Rejestracja uczestników na platformie ZOOM: https://sababady.zoom.us/webinar/register/WN_qIo8_kaYQRylNuI8Ahgpjw

Wydarzenie można oglądać na żywo:

Prelegentki:

  • Friederike Barakat, dyrektorka działu Foreign Rights w wydawnictwie Hanser
  • Jadwiga Jędryas, współzałożycielka wydawnictwa Dwie Siostry, tłumaczka literacka
  • Ellen Trautmann Olerud, konsultantka ds. rynków międzynarodowych w NORLA (Centrum Promocji Literatury Norweskiej za Granicą)
  • Agnieszka Urbanowska, specjalistka ds. promocji literatury polskiej za granicą, Instytut Książki

Spotkanie poprowadzi Sonia Draga, prezeska Polskiej Izby Książki, a także wydawnictw Sonia Draga i Debit.