Aktualności

10.06.2022

Panel poświęcony kampanii „Mała książka – wielki człowiek” na Jarmarku Książki

Już dziś o godzinie 14:00 odbędzie się organizowany przez Instytut Książki panel pt. „Co można mieć za 3 miliony? 5 lat kampanii »Mała książka – wielki człowiek« i ponad 3 miliony książek podarowanych dzieciom”, który przedstawi uczestnikom imprezy jedną z najważniejszych kampanii proczytelniczych w kraju.

Książka rośnie razem z dzieckiem – wspiera jego rozwój, inspiruje, rozwija wyobraźnię i kreatywność. Z roku na rok „rośnie” też kampania Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, w ramach której już ponad 3 miliony dzieci w Polsce otrzymały przygotowane specjalnie dla nich Wyprawki Czytelnicze. 5 lat działania projektu podsumują: Justyna Daniel-Korzyniewska (zastępczymi dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin), Gabriela Dul (główna specjalistka ds. programowych w Dziale Krajowym Instytutu Książki), Iwona Pietrzak-Płachta  (Biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie) oraz Małgorzata Swędrowska (pedagożka, autorka książek dla dzieci i publikacji dla dorosłych).

Spotkanie będzie jednym z wielu wydarzeń odbywających się w ramach Jarmarku Książki, imprezy zorganizowanej przez Instytut Literatury w dniach 9-12 czerwca. To pierwsza edycja wydarzenia, które łączy targi z festiwalem literackim. Na wszystkich uczestników Jarmarku czekają cztery dni wypełnione prezentacją setek książek, spotkaniami z autorami, wykładami oraz koncertami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Podczas pierwszego festiwalu literacko-muzycznego Jarmark Książki swój dorobek zaprezentują wystawcy: Instytut Literatury, Instytut Pamięci Narodowej, Narodowe Centrum Kultury, Instytut Książki, Biblioteka Narodowa, Wydawnictwo Ossolineum, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Biblioteka Śląska, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, Księgarnia Akademicka, Fundacja Duży Format.

Na uczestników Jarmarku czekają spotkania z autorami (m.in. Justyną Bargielską i Antonim Liberą), a także koncerty m.in. takich muzyków jak Brzoska Kolektyw czy Zuza Wiśniewska. W trakcie Jarmarku ogłoszeni zostaną także zwycięzcy czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy”, który co roku przyciąga setki twórców (w tym roku napłynęło ponad pół tysiąca zgłoszeń).

Impreza odbywa się w Gmachu Głównym Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, przy Krakowskim Przedmieściu 66 w Warszawie

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.jarmark-ksiazki.pl