Aktualności

19.08.2019

Ostatnie dni na zgłoszenie prac w konkursach „Toposu” i Towarzystwa Przyjaciół Sopotu

Jeszcze tylko przez kilka dni można zgłaszać prace do konkursów organizowanych przez dwumiesięcznik literacki „Topos” i Towarzystwo Przyjaciół Sopotu: XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego oraz Konkursu poetycko-plastycznego „Wiersz+Obraz”.

Do XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego uczestnicy powinni przesłać zestaw pięciu wierszy w trzech egzemplarzach, które nie były publikowane i nagradzane w innych konkursach.

Za najlepsze utwory profesjonalne jury przyzna: Poetycką Nagrodę Rainera Marii Rilkego oraz nie mniej niż dwie nagrody drugiego stopnia. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne (główna – 3.000 zł) ufundowane przez organizatorów i fundatorów.

Konkurs ma charakter otwarty, bez ograniczeń wiekowych i wymagań tematycznych.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w 4 października 2019 r. podczas X Festiwalu Poezji w Sopocie. Termin nadsyłania prac: 25 sierpnia 2019 r. (decyduje data stempla pocztowego).

Szczegółowe informacje o konkursie: https://tps-dworek.pl/xii-ogolnopolski-konkurs-poetycki-im-rainera-marii-rilkego/

***

Przedmiotem konkursu poetycko-plastyczny „Wiersz+Obraz” pod hasłem: Pan Cogito jest wykonanie pracy plastycznej inspirowanej poezją – w tegorocznej edycji wierszem Zbigniewa Herberta ze zbioru Pan Cogito. Tom ten przez krytyków i badaczy literatury został w ankiecie „Sto tomów na stulecie 1918 – 2018” uznany za najlepszą książkę naszej współczesności.

Dopuszcza się różnorodność rodzajów i technik artystycznych w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki i fotografii.

Do udziału w Konkursie zaproszeni są studenci ASP oraz wydziałów malarstwa i rysunku na innych wyższych uczelniach, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniów szkół plastycznych, a także indywidualnych twórców z terenu Trójmiasta, województwa pomorskiego i całej Polski.

Prace należy nadsyłać (lub dostarczać osobiście) w nieprzekraczalnym terminie do 25 sierpnia 2019 roku (decyduje data stempla pocztowego).

Profesjonalne jury konkursu w składzie Krzysztof Kuczkowski – poeta, Aleksandra Prusinowska – malarka, ASP i Roswita Stern – malarka, kuratorka, przyzna nagrody finansowe i rzeczowe (Pierwsza nagroda – 3.000 zł) ufundowane przez organizatorów i fundatorów. Prace nagrodzone i wyróżnione w Konkursie zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w galerii Dworku Sierakowskich.

Wernisaż i prezentacja prac nagrodzonych w Konkursie oraz uroczyste wręczenie nagród odbędą się 3 października br. w Dworku Sierakowskich w ramach jubileuszowego 10. Festiwalu Poezji w Sopocie. Wystawa potrwa do 27 października.

Więcej informacji o konkursie: https://tps-dworek.pl/regulamin-konkursu-poetycko-plastycznego-wierszobraz-pod-haslem-pan-cogito/